سبز امنیت انتشار اطلاعیه اطلاعات اخبار سیاسی و اجتماعی

سبز: امنیت انتشار اطلاعیه اطلاعات اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی آخرین قرارداد مبهم قالیباف با یارانش

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به جزییات قرارداد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با قرارگاه امام رضا (ع) گفت: دیوان م

آخرین قرارداد مبهم قالیباف با یارانش

آخرین قرارداد مبهم قالیباف با یارانش

عبارات مهم : ایران

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به جزییات قرارداد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با قرارگاه امام رضا (ع) گفت: دیوان محاسبات، شرکت بازرسی و شورای آینده باید به صورت جدی به این مسئله ورود کنند، تا مشخص شود قراردادهای این چنینی با مجوز چه کسی صورت گرفته هست.

به گزارش ایلنا، با نزدیک شدن به آخر دوران ۱۲ ساله قالیباف، بدنه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به لرزه افتاده است و هر روز پرونده جدیدی از مزایده یا قرارداد غیرقانونی و افتتاح سریع هنگام در شورا باز می شود. در آخرین جلسه شورای شهر غلامرضا انصاری، در تذکر پیش از دستور خود از انعقاد قرارداد غیرقانونی میان شهرداری و قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خبر داد. مسئول قرارگاه جهادی امام رضا علیه السلام در انتخابات امسال شورای شهر تهران، یکی از نامزدهای لیست خدمت بود و نامش در کنار مهدی چمران و باقی حامیان و نزدیکان قالیباف تظاهر می کرد.

آخرین قرارداد مبهم قالیباف با یارانش

به ادعای انصاری ۲۳ مرکز بهاران در سطح مناطق متفاوت با قرارداد سه ساله و مبلغ نامشخص در اختیار قرارگاه امام رضا (ع) قرار گرفته اند، مجموعه ای که به گفته این عضو شورای شهر معلوم نیست، چه ماهیتی دارد و کجا ثبت شده است هست. او پیش از این در اسفند ۹۵ هم از قالیباف خواسته بود؛ ماهیت این مجموعه را مشخص کند، ولی پاسخی دریافت نکرد و ماجرای قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در میان اخبار انتخابات ۹۶ گم شد.

در همان جلسه هفته پیش ناصر امانی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاسخ به تذکر انصاری اعلام کرد، این قرارگاه یک شرکت شخصی است و انعقاد قرار داد میان شهرداری و این شرکت شخصی کاملا قانونی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به جزییات قرارداد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با قرارگاه امام رضا (ع) گفت: دیوان م

با این حال انصاری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا این سخنان امانی را نشان دهنده وجود تناقضات آشکار در ماهیت این قرارداد دانست و گفت: اگر شرکت شخصی هست، بر اساس قانون نمی تواند بدون ترک تشریفات قرارداد امضا کند. دیوان محاسبات، شرکت بازرسی و شورای آینده باید به صورت جدی در این مسئله ورود کنند، تا مشخص شود؛ قراردادهای این چنینی با مجوز چه کسی صورت گرفته هست. از طرف دیگر اگر به قول امانی این مجموعه یک شرکت شخصی هست، بعد آیا اسمش قرارگاه است؟

با وجود آنکه معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران مدعی هست، این قرارگاه یک شرکت شخصی هست، در سایت رسمی قرارگاه جهادی امام رضا علیه السلام به آدرس http://g-emamreza.ir هیچ اشاره به ماهیت آن نشده هست. بر اساس اطلاعاتی که در سایت رسمی موجود است این قرارگاه با حضور جمعی از جوانان مومن و انقلابی به صورت خودجوش و مردمی از سال ۱۳۹۲ مشغول به کار است.

انصاری اعتقاد هست؛ همین مطلبی که در سایت آمده تناقض آشکار سخنان امانی را نشان می دهد و در این مورد به ایلنا گفت: بالاخره این نهادی مردمی و عمومی است یا شرکت خصوصی؟ در حقیقت با مقایسه سخنان امانی، آنچه در سایت رسمی قرارگاه آمده است و قراردادهای چند میلیاردی، این تناقض بیش از پیش آشکار می شود .

آخرین قرارداد مبهم قالیباف با یارانش

لازم به ذکر است در سایت اینترنتی و رسمی این قرارگاه، هیچ گزارش مشروحی از فعالیت های ۴ ساله اش نیامده و فقط تعداد انگشت شماری تصویر و پوستر از اردوهای جهادی به چشم می خورد . این در حالی است که انصاری در انتهای جلسه هفته گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد؛ شهرداران مناطق متفاوت پایتخت کشور عزیزمان ایران موظف بودند به حساب این قرارگاه پول واریز کنند. اینکه این پول ها از کجا آمده و چقدر بوده نامشخص است و حتی جهت هر منطقه سهمیه نیز مشخص شده است بود!

البته این قرارگاه در بودجه شورای شهر، همچون خیریه امام رضا (ع) ردیف بودجه ندارد. براساس گفته های انصاری در گذشته تنها فعالیت این قرارگاه در حوزه پوشش آسیب های اجتماعی و فرهنگی بود، ولی حالا با واگذاری مدیریت ۲۳ مرکز بهاران این قرارگاه در امور اجرایی وارد خواهد شد. از قرار، شهرداری پیش از این نیز جهت کمک به مناطق جنگی و ارائه خدمات به زائرین اربعین از این قرارگاه کمک خواسته بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به جزییات قرارداد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران با قرارگاه امام رضا (ع) گفت: دیوان م

به گفته این عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اینکه این قرارگاه در اختیار نزدیکان قالیباف هست، شائبه ها در این زمینه را چند برابر می کند.

در هر حال انعقاد قراردادی ۳ ساله با مجموعه ای که متعلق به یکی از نزدیکان قالیباف هست، در ماه های نهایی کار شهردار جای تامل دارد و به شائبه ها و لزوم بازگشت طرح تحقیق و تفحص از شهرداری دامن می زند.

آخرین قرارداد مبهم قالیباف با یارانش

واژه های کلیدی: ایران | قالیباف | قرارداد | شهرداری | شورای شهر | شورای شهر تهران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs